Domy seniora w skrócie

nie jest ktoś w podeszłym wieku pewnie doskonale wiecie o co chodzi. Taka osoba wymaga bardzo dużo uwagi i poświęconego jej czasu. Niestety tego czasu często nam brakuje. Dlatego warto w takim przypadku pomyśleć o oddaniu nasz

Domy seniora w skrócie

Starość nie radość

Całodobowa opieka to coś co każdy z nas może kiedyś potrzebować, a im człowiek starszy tym trudniej mu wykonywać pewne czynności. Jeżeli w waszej rodzinie jest ktoś w podeszłym wieku pewnie doskonale wiecie o co chodzi. Taka osoba wymaga bardzo dużo uwagi i poświęconego jej czasu.

Niestety tego czasu często nam brakuje. Dlatego warto w takim przypadku pomyśleć o oddaniu naszej babci czy dzidka pod profesjonalną opiekę w domu seniora. W takich miejsca pracuje przeszkolony i wykwalifikowany personel, który zaopiekuje się naszym najbliższym. Mimo, że to trudna decyzja to warto się nad nią zastanowić.


Wikipedia i pielęgniarstwo

Pielęgniarstwo ? termin używany do różnego rodzaju zadań i działań zawodowych pielęgniarek i pielęgniarzy oraz nauki, wiedzy, techniki i sztuki z tymi czynnościami związanymi.

Pielęgniarstwo bywa stosowane w takich znaczeniach jak m.in.:

czynności mające na celu pielęgnację chorych i opiekę nad nimi, wykonywanych przez pielęgniarki;
zawód zapoczątkowany przez Florence Nightingale w XIX wieku;
działalność związana z kształceniem, doskonaleniem zawodowym pielęgniarek oraz systemem organizacyjnym tych czynności;
składowa część pojęcia służba zdrowia z jej problematyką.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pielęgniarstwo


Czym jest starość? Wikipedia o starości

Pojęcie starości w znaczeniu medycznym to ogół zmian biologicznych zachodzących w ciele człowieka (głównie zużycie narządów i zmniejszona regeneracja komórek) w wieku starszym (tzw. trzeci wiek) czyli po 60.-65. roku życia.

W okresie starości ustaje intensywne odbudowywanie komórek, organizm jest mniej odporny na choroby, a układ nerwowy jest mniej aktywny. Tkanki ludzkie stają się odwodnione i mniej elastyczne, ulegają atrofii. Obecnie w rozwiniętych społeczeństwach ludzie przeżywają 70-90 lat, rekordziści dożywają 120 lat, przy czym statystycznie dłużej żyją kobiety. W Stanach Zjednoczonych w ciągu XX wieku przeciętna długość życia wydłużyła się z niecałych 50 lat do ok. 75 lat u mężczyzn, a ok. 80 lat u kobiet2.

Dożywanie sędziwego wieku wiąże się ze znacznym rozwojem medycyny. Jednakże wydłużanie życia u ludzi prowadzi do pojawiania się w strukturze społeczeństwa znacznego odsetka osób nie będących samodzielnymi, ze względu na np. zaburzenia układu nerwowego związane z chorobą Alzheimera, której objawami są m.in. zaburzenia pamięci, zachowania i osobowości.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Starość



© 2019 http://informator.lezajsk.pl/