Ekologia - o przydomowych oczyszczalniach

wiście, że się nadaje - MUSI spełniać wyśrubowane wymagania i normy, woda z kranu JEST WODĄ PITNĄ. A co ciekawsze - często ma lepszy skład (więcej minerałów) niż woda którą kupujemy. Faktem jest, że to zależy od regionu Polski, z

Ekologia - o przydomowych oczyszczalniach Zainteresowany tematem przydomowej oczyszczalni? Więcej dowiesz się tu:

O wodzie z kranu

Pierwszy mit - woda która leci z kranu nie nadaje się do picia. Oczywiście, że się nadaje - MUSI spełniać wyśrubowane wymagania i normy, woda z kranu JEST WODĄ PITNĄ. A co ciekawsze - często ma lepszy skład (więcej minerałów) niż woda którą kupujemy. Faktem jest, że to zależy od regionu Polski, z tego powodu trzeba sprawdzić skład naszej wody z krany i zrezygnować z picia tej w butelkach.

Drugi mit - woda mineralna to każda woda butelkowania. NIESTETY NIE. Większość wody butelkowanej ma zbyt małą ilość minerałów, są to tzw. wody źródlane. Popatrz wyżej - czasami woda z kranu ma ich więcej. Woda mineralna zaczyna się od ok. 800 mg minerałów na litr. Warto sprawdzać etykiety.


Remont - to konieczność

Każdy dom, każde mieszkanie, raz na jakiś czas wymaga odnowienia i odświeżenia. Jest to związane z normalnym użytkowaniem budynku. Jeżeli się gdzieś mieszka, to naturalnym jest, że miejsce to jest użytkowane, kurzy się, brudzi. Nawet jeżeli dbamy o porządek i kurz jest systematycznie usuwany, to i tak wiele to nie zmieni. Ściany się brudzą, farby żółkną, bledną, zmieniają swój kolor i świeżość. Poza tym, cały czas ten sam wygląd, ta sama aranżacja mieszkania się po prostu nudzi, staje się po prostu nie ciekawa i dom traci nieco na swojej przytulności. Trzeba więc coś zmienić, coś udekorować po nowemu, tylko po to, żeby znów poczuć się dobrze, żeby znów było w domu przyjemnie. Temu właśnie służą remonty. To również wprowadzenie nowego porządku, odświeżenie domu. Dzięki temu daje on wrażenie, że jest znacznie czystszy, przyjemniejszy. Wszystkie remonty odświeżają mieszkanie, a jeżeli coś na nowo zaaranżujemy to dodatkowo możemy się na nowo poczuć miło w swoim domu. Oczywiście, można to robić samemu, a można zatrudnić specjalną ekipę do tejże pracy.


Budujesz dom niskoenergetyczny? Możesz liczyć na dotację

Do budowy domu energooszczędnego można dostać dotację. Jednak trudno tak naprawdę określić, czy warto się o nią starać. Przede wszystkim podstawowym warunkiem uzyskania takiej dotacji jest wzięcie kredytu na budowę.

Ale najważniejsze - ile można dostać? Na dom energooszczędny - 30 tysięcy. Jest to dopłata jednorazowa i bezzwrotna, jednak budynek musi przejść pozytywnie audyt i zmieścić się w określonych widełkach.

Czy warto? Z pewnością jeżeli mamy specjalnie zaciągać kredyt, to nie warto. Jednak gdy i tak mamy w planach realizowanie budowy domu niskoenergetycznego, to czemu nie skorzystać?

Przede wszystkim warto się zapoznać ze szczegółowymi wymogami, żeby uniknąć w przyszłości problemów. Takich informacji powinien udzielić nam bank, w którym zamierzamy wziąć kredyt.



© 2019 http://informator.lezajsk.pl/