Najlepsza sztukateria

ej popularną. Dzieje się tak dlatego, że obecnie bardzo wiele osób chce posiadać w posiadanym przez siebie domu wyjątkowo wyglądającą sztukaterię. Wobec tego prowadzenie ze sztukaterią również wydaje się być bardzo popularne. Jedn

Najlepsza sztukateria

Czas wykonywania sztukaterii na zamówienie

Sztukateria cieszy się niesłabnącą popularnością. Wydaje się, że ma ona szansę na to, aby w najbliższych latach stawać się jeszcze bardziej popularną. Dzieje się tak dlatego, że obecnie bardzo wiele osób chce posiadać w posiadanym przez siebie domu wyjątkowo wyglądającą sztukaterię. Wobec tego prowadzenie ze sztukaterią również wydaje się być bardzo popularne. Jednak trzeba się liczyć z tym, że znalezienie odpowiedniej sztukaterii może nie być takie proste z uwagi na to, że pomieszczenie posiada swoją własną specyfikę. Poza tym czas wykonywania domowej sztukaterii może być bardzo różny, a podczas wykonywania sztukaterii wykorzystywane są różnego rodzaju akcesoria. Muszą one zostać dopasowane zarówno do rodzaju wykonywanej sztukaterii, jak i do miejsca jej zamieszczania.


W starożytności pilastry występowały dużo rzadziej

Pilaster ? lokalne pogrubienie ściany w formie płaskiego filara ustawionego przy ścianie, nieznacznie występującego przed lico ściany. Pełni on zarówno funkcję konstrukcyjną, jak też dekoracyjną (rozczłonkowuje ścianę). Może stanowić część obramienia otworów okiennych, drzwiowych lub bramnych. W starożytności pilastry występowały dużo rzadziej niż półkolumny i używane były głównie w architekturze rzymskiej.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pilaster


Abakus (gr

Abakus (gr. ábaks, łac. abacus) ? czworoboczna płyta będąca najwyższą częścią głowicy kolumny, pośrednicząca wraz z nią w przenoszeniu ciężaru belkowania na trzon kolumny.

W porządku doryckim i toskańskim płytka jest kwadratowa i oparta na echinusie, w jońskim i korynckim ma kształt prostokąta o zdobionych i zaokrąglonych krawędziach. W porządku doryckim abakus w połączeniu z echinusem tworzy właściwą głowicę. Na abakusie spoczywa najniższa część belkowania, czyli architraw.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Abakus_(architektura)



© 2019 http://informator.lezajsk.pl/