Zakres bezpłatnego leczenia zębów
Bezpłatne leczenie zębów dostępne jest dla osób ubezpieczonych. Muszą one jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie usługi związane z leczeniem zębów dostępne są w sposób bezpłatny nawet dla osób ubezpieczonych. Jednak w bezpłatny sposób będzie można skorzystać z przeglądu dentystycznego, a dostępność nowoczesnych sprzętów w czasie jego przeprowadzania będzie uzależnione jedynie od wyposażenia konkretnego gabinetu dentystycznego. Poza tym w bezpłatny sposób będzie można skorzystać z leczenia najważniejszych zębów oraz wybrać różne rodzaje plomb. Również ekstrakcje zębów wykonywane są w sposób bezpłatny. Z opłatami można mieć do czynienia podczas wykonywania bardziej skomplikowanych lub nietypowych zabiegów.
Koszty zakupu sprzętu do gabinetu dentystycznego
Koszty związane z prowadzeniem gabinetu dentystycznego uzależnione są od tego, jakiego rodzaju zabiegi mają być przeprowadzane w takim gabinecie. Trzeba pamiętać, że najwyższe koszty związane są z kupnem sprzętu do gabinetu dentystycznego. Nieco niższe wydatki związane są z kupnem odpowiednich środków przeznaczonych do leczenia zębów. Trzeba jednak zaznaczyć, że jeżeli gabinet dentystyczny będzie działał bez zarzutu, to wszystkie koszty związane z jego prowadzeniem na pewno bardzo szybko się zwrócą, a sam gabinet zacznie na siebie w pełni zarabiać. Wówczas jego właściciel będzie mógł zacząć zatrudniać nowych pracowników i przeprowadzać coraz większą liczbę zabiegów. W przeciwnym razie gabinet będzie musiał zostać zamknięty z powodu nierentowności.
Zęby człowieka w Wikipedii
W stomatologii wyróżnia się następujące powierzchnie zęba:
powierzchnię podniebienną ? od strony podniebienia w szczęce lub językową w żuchwie;
powierzchnię przedsionkową ? od strony przedsionka jamy ustnej; zwana jest również wargową (w zębach przednich) lub policzkową (w zębach bocznych);
powierzchnię żującą w trzonowcach i przedtrzonowcach, guzek żujący w kłach a brzeg sieczny w siekaczach;
powierzchnię mezjalną od strony linii pośrodkowej ciała;
powierzchnię dystalną przeciwną do linii pośrodkowej ciała.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka